14:35, 21 червня 2024 року

Guestbook
Search
Friend site
From the collections

We are interest in your opinion

Philately

.: Марки :: Почтовые документы:: Почтовые печатки :.

 

Марки... Хто в дитинстві не збирав поштові марки. Починаючи із проштампованих з конвертів до чистих із газетного кіоску. Філосокаль марки не обійшли боком. Сокаль також залишив свій слід у філателії.

Філателія — наука про марки, поштові штампи, конверти, документи. Слово філателія складається із двох коренів: грецького “філос” — любити, цікавитись і “телос” — збір, податок. Сам термін “філотелія” був введений французьким любителем старовини Жорж Ерпен. Літературно “філателіст” — це любитель знаків поштової оплати.

Основним знаком поштової оплати виступає марка. І людське зацікавлення до колекціонування марок не заставило себе довго чекати. Філателія, мабуть, на сьогоднішній день одна із найрозповсюдженіших хобі. Від наївних дитячих колекцій про квіти до потужних професійних збірок філателії, де досить часто вкладено цілу фортуну.

Прототипи марки відомі ще з VI ст.до Різдва Христового у Єгипті. На цей час в країні пірамід, за гіпотезами істориків, вже існувала державна пошта. Писані на папірусі листи розповсюджувались в осковному по річці Ніл спеціальними човнами.

Вигляд такої марки як ми бачимо сьогодні бере свій початок з 1840 року. Тоді одне із англійських міністерств оголосило конкурс на поштову клеючу марку. Серед поданих 2,700 ідей була вибрана лише одна.

У цьому розділі Філосокаль представляється кілька марок присвячених місту Сокаль та Сокальщині. Також демонструються поштові документи: заказні листи, накладні, квитанції, конверти, що становлять частину будь-якої колекції про філателію. Така поштова документація пригодиться усім дослідникам про Сокаль. Адже тут можна побачити старі сокальські адреси, прізвища, поштові штампи району.