15:12, 21 червня 2024 року

Гостьова книга
Підписатися на
розсилку новин
Пошук
Друзі сайту
З колекції

Нас цікавить ваша думка
Головна:


Філосокаль, це любов до знань, знань про Сокаль. Із грецького “філос” - любов до знань, Сокаль — місто у Західній Україні. "Старий Сокаль" - це спроба показати зародження, історичний шлях та сучасність цього невеличкого міста на основі старовинних речах. Тут можна почерпнути інформацію з таких дисциплін як філокартія, букіністика, фотографія, малюнок, картографія, філателія та інших, що належать до одної з приватних колекцій про Сокаль.

   Історичні набутки часом попадають поза коло цікавостей держави. Деколи через бюрократизм, деколи просто через брак грошей. Та не дивлячись на це, протягом століть існували люди, які з різних причин колекціонували старожитності. Протягом довгого людського шляху, натхненні історією та любов`ю до старовини, приватні колекціонери змогли донести до нас історію світу, вернути славу певним містам, розв`язати ребуси.

   І тут Ви можете знайти один із них. Що приховано під словом “СОКАЛЬ”? Адже це не тільки назва міста, це також і прізвище у всьому світі, і бурштин у Єгипті, старе французьке вино, гора в Українських Карпатах... Для дослідження цього та інших питань, для повернення історичних документів, антикварних речей до міста, видавництва книг, заснування краєзнавчого музею і була створена ця сторінка: "Старий Сокаль" - www.filosokal.mijdim.com.

  Як пташиний пух із гнізда, піднятий вітрами, так само і сокальчани, підняті новими часами розлетілись у всі куточки світу. Осівши, соколята, утворили на чужих землях свої гнізда — сім`ї. Тому ще одним завданням Філосокаля є переклад своїх сторінок на різні мови світу. Для того, щоб люди різних племен знали якого ми роду, знали історію міста, звідки йдуть коріння своєї половини. Це робота на майбутнє, до якої запрошуються усі бажаючі. А між часом не забувайте — що сторінка регулярно поповнюється новими експонатами та статтями. Також Старий Сокаль буде модернізуватись із технічної сторони.

Тут хочу висловити щиру подяку сім`ї  Журавінських із міста Сокаля за технічну допомогу. Та моїй дружині, яка свій сонний час відводила на занесення текстів та зображень на сайт.

Всі зображення і тексти є власністю автора сайту. Заборонена їх модифікація, репродукція, копіювання, розповсюдження та публікація як в елетронному так і друкованому вигляді без попереднього узгодження з автором.

Будь—яка інформація з сайту може бути надана з попередньою згодою автора. Для кооперації, контактуйте із нами через електронну пошту. Пишіть кирилицею на oresokal@mail.ru чи латиною на oresokal@yahoo.es.

                  ЛАСКАВО  ПРОШУ  ДО ПЕРЕГЛЯДУ.

Вересень 2008 року.                                            Орест Антошків

Сокаль — Мадрид